Nekad nemazgājiet gultas veļu šādā veidā: galvenās pieļautās kļūdas

Vai esat kādreiz domājuši par to, kā kopjat savu gultas veļu? Šķiet, ka mēs visi mēdzam to mazgāt vienādi. Tomēr, ja vēlaties iegūt tīru gultasveļu un labi izgulēties, ir svarīgi ievērot dažus veļas mazgāšanas noteikumus.

Kāds ir pareizais veids, kā mazgāt palagus un gultas veļu veļas mazgājamajā mašīnā, un kādā temperatūrā?

Negaidiet, kamēr palagi kļūs netīri. Noteikti ieteicams tos mazgāt kā minimums reizi 2 nedēļās. Taču ideālā gadījumā veļu mazgājiet reizi nedēļā vai biežāk, jo īpaši, ja parasti guļat bez pidžamas vai pirms gulētiešanas nemazgājaties dušā.

Nemazgājiet gultas veļu kopā ar citiem priekšmetiem

Ja vienā veļas mazgāšanas ciklā mazgājat dažādus audumus, tas var radīt berzi, sabojāt gultas veļu vai radīt pūkas. Arī rāvējslēdzēji vai pogas var aizķerties un radīt plīsumus. Lai izvairītos no šīm neērtībām, labāk ir mazgāt palagus un dvieļus atsevišķi. Visbeidzot, mazgājot gultas veļu, atcerieties, ka tā jāmazgā augstākā temperatūrā nekā drēbes, lai pārliecinātos, ka ir iznīcināti visi mikrobi un baktērijas.

Nelietojiet pārāk daudz mazgāšanas līdzekļa

Daudzi cilvēki domā, ka, lai rūpīgi iztīrītu stipri netīrus palagus, ir jālieto daudz mazgāšanas līdzekļu. Tomēr pārāk daudz mazgāšanas līdzekļa var nodarīt vairāk kaitējuma nekā labuma, jo īpaši maigiem gaišiem audumiem. Tas var tos arī aptraipīt un pat to šķiedras nodils, radot caurumus vai, vēl ļaunāk, plīsumus. Veļas mazgāšanas laikā varat izmantot pusi glāzes sodas un etiķa, lai iegūtu zīdainu un mīkstu rezultātu.

Lasi vēl: Merkurs Zivju zīmē apgriezīs trīs zodiaka zīmju dzīvi kājām gaisā: viņi var sagaidīt dāvanas

Izvairieties no pārmērīgas palagu žāvēšanas

Pārāk bieža palagu žāvēšana žāvētājā var izraisīt to saraušanos, sabojāt audumu un padarīt tos neērtus. Lai no tā izvairītos, žāvējiet tos dabiskā veidā uz veļas auklas vai pakaramā, vēlams ārā, izmantojot saules gaismu un iegūstot vēl svaigāku smaržu.

 

Leave a Comment